حسین جان، میلادت بارش رحمتی است بر کویر خشکیده دل ها، ای پاسدار حریم عشق! مگر می توان بی نام و یاد تو در فرهنگ لغات این سرزمین به مفهوم آزادی و رهایی رسید؟

حسین جان، میلادت بارش رحمتی است بر کویر خشکیده دل ها، ای پاسدار حریم عشق! مگر می توان بی نام و یاد تو در فرهنگ لغات این سرزمین به مفهوم آزادی و رهایی رسید؟حسین جان، به یمن و مبارکی میلادت امروز را روز پاسدار نامیدند چرا که در این عالم هستی تو تنها ترین و نامدارترین پاسدار دین بودی. میلادت مجالی است برای پاسداری از نام پاسدار این دلیر مردان روزگار و اسوه های ایثار، پس سلام ما به مالک اشترهای زمان و ابوذر هایی که مصداق حریت اباعبدا... هستند.

در طول هشت سال دفاع مقدس و فراز و نشیب هاى پس از انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامى از جمله نهاد هایى بود که در کنار دیگر اقشار نظامى و پاسداران گمنام ایران اسلامى با اقتدا به مولاى خود سید مظلومان (ع)، نجات بخش ملت ایران و اسلام عزیز بوده و در پاسدارى از انقلاب و هدفهاى آن عاملى مؤثر بوده است و اکنون شما اى پاسداران عصر حاضر و انقلاب اسلامى ! به حسین بن على (ع) که به راستى پاسدار حرمت و انسانیت و احترام به حقوق آدمیان بود به پاسداران قرآن کریم و امام امت اقتدا نموده، حق پاسدارى ازاسلام و انقلاب اسلامى را به خوبى ادا کنید و از این منصب بزرگ که منصب انبیاى عظام و اولیاى خداوند تعالى است به خوبى حفاظت کنید.

اولین پیام حضرت امام خمینى( ره ) به مناسبت روز پاسدار
حضرت امام خمینى (ره) در سوم شعبان سال 1399 برابر با هفتم تیر ماه 1358 پیامى به مناسبت ولادت امام حسین (ع ) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند.

بسم الله الرحمن الرحیم

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسدارى از مکتب مترقى اسلام است به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامى تبریک عرض و بحق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است، پاسدارى که هرچه داشت، در راه هدف اهدا کرد و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنى امیه نجات داد... اگر فداکارى پاسداران عظیم الشان اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود، اسلام در خفقان رژیم بنى امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه معرفى مى شد و زحمات نبى اکرم (ص) و اصحاب فداکارش به هدر مى رفت...همه پاسدار اسلام و حکومت حق باشید. در اینجا پاسدارى این است که این حکومت، حکومت عدل باشد و پاسدارى از عدالت باشد.پاسدارى از عدالت این است که پاسدار خودش موصوف به عدالت باشد تا بتواند پاسدارى از عدالت کند.

امروز روز پاسدار است، روز آنانی که پروانه وار غیرت حسین را از کربلا تا نافله دماوند به دوش می کشند زیرا امروز روز یادآور عزم غرور آفرین فهمیده های مکتب و اندیشه حسین (ع) است. ای پاسدار آزاده وطن و دست همیشه همراه انقلاب، روزت مبارک