گفت و گوی خواندنی با داوطلب موفق کنکوری سال 94که مفتخر به کسب رتبه سوم در کنکور سراسری شد وبا این درخشش خود افتخاری بر لوح زرین این مرز و بوم حک کرد.فائزه قائم دوست با بیان اینکه خبر کسب رتبه برتر در کنکور سراسری برایش غیر منظره بود، گفت: باتوجه به برگزاری آزمون سخت کنکور سراسری امسال، هنگام شنیدن این خبر بسیار شوکه شدم و باور نمی کردم که موفق به کسب رتبه سوم در کنکور سراسری شده باشم چرا که درصدهایم نسبت به آزمون هایی که می دادم بسیار پایین تر بود.

حمایت های والدینم مرا در ماراتن بزرگ زندگیم همراهی کرد

وی از جمله عوامل موفقیت در این ماراتن بزرگ را توکل و ایمان به خدا عنوان کرد و گفت: در این زمینه تلاش های بسیاری انجام دادم و از تمام توانم برای موفقیت استفاده کردم و در این راه از حمایت های پدر و مادرم تشکر می کنم که خالصانه مرا در این راه همراهی کردند.
این دانش آموز موفق در کنکور سراسری سال 94 با اشاره به اینکه در طی شبانه روز 10 الی 12 ساعت به طور مفید مطالعه کتب درسی را در برنامه ریزی درسی خود گنجانده است، افزود: در هیچ کدام از آزمون و موسسات سطح شهر شرکت نکرده ام و فقط وابسته به مدرسه، کتب درسی خود بودم و برای اینکه از میزان درصد تست های خود آگاه شوم فقط در سه مرحله آزمون آخر سازمان سنجش شرکت کردم و هیچ جزوه و کتاب خاصی در این زمینه مطالعه نکرده ام.
وی بیان کرد: اکنون که این لطف بزرگ خداوند شامل حال من شده است دوست دارم در رشته پزشکی دانشگاه تهران ورود پیدا کنم.

برای موفقیت تلاش خود را مضاعف کنید

قائم دوست به تمام داوطلبین کنکور سراسری در سالهای آینده توصیه کرد: برای موفقیت در علم و تحصیل تمام تلاش خود را مضاعف کنند و با توکل برخدا از نا امیدی دوری کنند و مطمئن باشند که هیچ چیز مانع موفقیت آنها نخواهد شد.

محرومیت مانع موفقیت نمی شود

وی با بیان اینکه محرومیت نمی تواند مانع موفقیت شود، افزود:علی رغم اینکه سیستان و بلوچستان از محروم ترین استانهای کشور به حساب می آید، من اجازه ندادم این محرومیت جلوی پیشرفتم را بگیرد لذا تمام تلاشم را کردم که نتیجه آن به لطف الهی خوشحالی امروز من و خانواده ام است.
قائم دوست در پایان خاطر نشان کرد: ازتمام افرادی که من را در این زمینه همراهی کردند الخصوص معلم ها و والدینم کمال تشکر و قدر دانی را دارم زیرا حمایت و پشتیبانی دیروز آنها، موفقیت امروزم را رقم زد.